Zapojili sme sa do kampane Do práce na bicykli

V mesiaci máj žilo Slovensko už po piaty raz kampaňou „Do práce na bicykli“. Dlhodobým cieľom kampane je podporiť rozvoj trvalo udržateľnej mobility v mestách a podnietiť samosprávy, aby vytvárali vhodné podmienky pre cyklodopravu.

Kampaň podporoval aj Zväz autobusovej dopravy. Viacerí autobusoví dopravcovia poskytli marketingovú podporu, ale boli aj takí, ktorí sa súťaže zúčastnili aktívne a vyzvali svojich zamestnancov, aby vytvorili súťažné tímy.

Takmer tridsať zamestnancov zo spoločností ARRIVA vymenilo v máji v rámci kampane „Do práce na bicykli“ svoje autá za bicykle. Spolu najazdili vyše 3 700 km a ušetrili viac ako 970 kg CO2. O tento úspech sa zaslúžili tri tímy z Nových Zámkov, dva tímy zo Senice a po jednom tíme z Nitry, Trnavy a Liptovského Mikuláša. “V spoločnosti ARRIVA sme si vedomí zodpovednosti voči životnému prostrediu. Preto zavádzame inovatívne a šetrné riešenia pre našu prírodu, napríklad aj systém zdieľaných bicyklov arriva bike ako doplnok verejnej dopravy v Nitre,“ vyjadrila sa Petra Helecz, riaditeľka pre obchod a komunikáciu Arriva Slovakia.

Slušnú porciu kilometrov odjazdili štyri tímy SAD Žilina – spolu až 4 120 kilometrov! Ušetrili pritom 866kg CO2. Najlepší jednotlivec zo SAD Žilina dokázal denne najazdiť na bicykli 94 km a celkovo počas trvania kampane odjazdil 549,95 kilometrov.

Slávnostné vyhodnotenie kampane Do práce na bicykli 2018 sa bude konať v utorok 19. júna v Bratislave. Spojené bude so slávnostným vyhlásením kampane Európsky týždeň mobility 2018. Súčasťou programu bude aj workshop zameraný na plánovanie udržateľnej mestskej mobility.