Zväz autobusovej dopravy vás pozýva na veľtrh BUS SHOW do Nitry

BUS SHOW – zdravá doprava je úplne prvým inovatívnym dopravným veľtrhom svojho druhu na Slovensku. Druhý ročník sa uskutoční v Nitre 11. 2. – 13. 2. 2020 na národnom výstavisku Agrokomplex.

Hlavným partnerom veľtrhu BUS SHOW je Zväz autobusovej dopravy. 

Prívlastok veľtrhu „zdravá doprava“ zdôrazňuje nielen akútnu potrebu uvádzať do prevádzky vozidlá s čisto ekologickou, bezemisnou prevádzkou, ale aj nachádzať nové, „zdravé“ a efektívne spôsoby riadenia a organizácie verejnej dopravy. 

Veľtrh BUS SHOW dáva veľký priestor pre predstavenie všetkých dostupných dopravných prostriedkov, ktoré neobťažujú ani hlukom, ani znečisťujúcimi emisiami. Ide o vozidlá s elektrickým pohonom, hybridné, ale i na stlačený zemný plyn s najmodernejšími dieselovými agregátmi s ekologickou normou Euro 6.

Veľtrh do mesta priláka popredné firmy zaoberajúce sa vývojom a výrobou moderných dopravných prostriedkov verejnej dopravy a ostatného sortimentu priamo súvisiaceho s verejnou dopravou. BUS SHOW je nekonvenčný veľtrh s dôrazom na funkčnosť exponátov. Preto sa koná mimo pevnej haly i klasické výstavisko. Tak ako vnímame nadčasovosť projektov SMART CITY, tak aj prispôsobujeme celú kompozíciu veľtrhu novým typom dopravy so začlenením do modernej infraštruktúry.

Predstavia sa tu najmodernejšie dopravné prostriedky určené pre verejnú hromadnú dopravu prevádzkovanú po ceste. Nemenej dôležitou súčasťou budú expozície, kde sa nachádzajú vyspelé technológie z oblastí riadenia dopravy, informačné a odbavovacie systémy. Veľtrh ponúkne možnosť vystavovať široké spektrum produktov bezprostredne súvisiacich s prevádzkovaním dopravy, servisnú a opravárenskú techniku, náhradné diely a príslušenstvo, petrochemické produkty, mazivá, pneumatiky a ďalšie.

Medzi hlavných vystavovateľov patria spoločnosti zastupujúce značky MAN, SCANIA, VDL, ROŠERO, ISUZU, MERCEDES–BENZ a IVECO. Súčasťou programu výstavy sú aj dve odborné konferencie  –   E BUS3000 (venovaná rozvoju a podpore elektromobility vo verejnej doprave) a konferencia Intelligent Transport Systems (IQTS), ktorá sa venuje téme inteligentných elektronických systémov    a digitalizácii vo verejnej doprave.

TEST AUTOBUSU

Veľtrh ponúkne návštevníkom jedinečnú príležitosť otestovať a vyskúšať si jazdu s novinkou – linkovým autobusom ISUZU NOVO CITI Life, který bol stredobodom pozornosti na veľtrhu BUSWORLD v Bruseli a CZECHBUS v Prahe .

Základné informácie o veľtrhu:

Veľtrh „BUS SHOW- zdravá doprava Nitra 2020“  je určený nielen odborníkom, ale rovnako aj školám a verejnosti.

  • Názov: Dopravný veľtrh BUS SHOW – zdravá doprava Nitra 2020
  • Termín konania: 11. 02. 2020 – 13. 02.2020
  • Miesto konania: Výstavisko Agrokomplex, Nitra
  • Organizátor: Agrokomplex Národné Výstavisko, š.p.
  • Otváracie hodiny: 09.00 – 18.00 hod.

Hlavný program:

utorok 11. 2. 2020

09.30 hod.  Slávnostné zahájenie veľtrhu / hala M1 expozície ZAD
Krátky úvodný prejav o zmysle, význame, víziách a dôležitosti posilňovania dopravy na Slovensku v budúcom období i v súvislostiach s veľtrhom BUS SHOW zdravá doprava.
Moderuje prezident Zväzu autobusovej dopravy Peter Sádovský.

9.45 hod. Tlačová konferencia ZAD a Agrokomplex / hala M1 expozícia ZAD

10.05 hod. Tlačové konferencie vystavovateľov (MAN, SCANIA, VDL, TURANCAR) v expozíciách vystavovateľov

12.30 – 15.30 hod.  Konferencia E BUS3000 / hala K

streda 12. 2. 2020

9.30 – 13.30 hod. Konferencia Inteligent Transport Systems (IQTS) / hala K

 

  • Hlavným partnerom veľtrhu je Zväz autobusovej dopravy   
  • Partnerom konferencií E BUS3000 a IQTS je FlixBus
  • Záštitu nad veľtrhom poskytli Ministerstvo životného prostredia SR a Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky