Zväz autobusovej dopravy podporuje ekologickejšie cestovanie

Stále narastajúca individuálna automobilová doprava má alarmujúci vplyv na životné prostredie. Prispieť k ochrane prírody pritom môže každý, stačí len zmeniť zaužívané stereotypy. 

Odhodlaj sa zmeniť svoj pohľad na cestu do práce!“ Tak znie motto tohtoročnej celonárodnej kampane s názvom Do práce na bicykli. Obľúbená kampaň, ktorú vyhlasuje Ministerstvo dopravy a výstavby SR v spolupráci s občianskou cykloiniciatívou Banská Bystrica, odštartuje v máji svoj piaty ročník. Cieľom kampane je motivovať ľudí, aby nechali svoje auto doma a vybrali sa do práce na bicykli.

Hlavnú myšlienku kampane, vymeniť osobné automobily za ekologickejšie varianty, podporuje aj Zväz autobusovej dopravy. „Takúto iniciatívu vítame a podporujeme. Záleží nám na príjemnejšom a zdravšom životnom prostredí. Ostáva len na ľuďoch, či vymenia auto za bicykel, hromadnú dopravu, alebo pôjdu do práce peši. Dôležitá je zmena, ktorú sú pre ekologickejšie prostredie ochotní urobiť,“ vysvetlil prezident Zväzu autobusovej dopravy Ing. Peter Sádovský.

Kampaň Do práce na bicykli je pozitívnym príkladom ako motivovať jednotlivcov, ale i firmy zapojiť sa do ekologického riešenia problémov s dopravou v rámci miest a obcí. Registrácia samospráv a jednotlivých tímov začína 1. marca 2018 a končí 18. apríla 2018. Viac informácií o kampani a registrácii nájdete na stránke www.dopracenabicykli.eu.