Ohliadnutie za ETM 2020

Slovenskí autobusoví dopravcovia aj v tomto roku podporili Európsky týždeň mobility a v rámci kampane vyzývalicestujúcich, ale aj širokú verejnosť, aby využívali služby verejnej autobusovej dopravy alebo si zvolili iný spôsob dopravy ako auto.

Po celom Slovensku bolo možné vidieť autobusy s hlavným posolstvom tohtoročnej kampane: Čistejšia doprava pre všetkých!

Napriek aktuálnej zložitej situácii mohli cestujúci mestskou hromadnou dopravou vo vybraných mestách v určitých dňochcestovať bezplatne, či so zľavou. Dopravca Eurobus a rovnako SAD Zvolen a SAD Lučenec v spolupráci s VUC vydávalipočas ETM od 16. do 22. septembra 2020 cestujúcimnové čipové dopravné karty bezplatne.

S lákavou ponukou počas ETM prišla aj ARRIVA, ktorá umožnila nadšencom bajkovania a užívateľom systému zdieľaných bicyklov arriva bike získať 60 minút jazdy zdarma.

Zaujímavé „osvieženie“ pre cestujúcich verejnou hromadnou dopravou pripravila SAD Prievidza. Európsky týždeň mobility odštartovala kontrolou cestovných lístkov neobyčajným revízorom. Úlohy „revízora“ sa zhostil slovenský herec a komik Lukáš Latinák.

Zväz autobusovej dopravy – ako partnera kampane ETM -veľmi teší, že do kampane zameranej na podporu opatrení udržateľnej mobility, sa v jej posledných ročníkoch zapájajú nielen samosprávy, ktoré oslovovala hlavne v prvopočiatkoch, ale postupne sa pridávajú ďalšie štátne, verejné a mimovládne organizácie, školy, ale aj súkromné spoločnosti.