HN Konferencia Doprava 2019 otvorí opäť mnoho aktuálnych tém

Pod odbornou záštitou Zväzu autobusovej dopravy (ZAD) a Združenia cestných dopravcov ČESMAD Slovakia sa 25. apríla 2019 uskutoční v Bratislave konferencia Hospodárskych Novín Doprava 2019. 

Konferencia sa ponesie v duchu hlavnej témy „Ekologizácia a technologické inovácie ako konkurenčná výhoda v cestnej doprave“. Rečníci sa podrobnejšie dotknú tém ako stratégia pre čistú mobilitu, digitalizácia a inovácie v doprave, inteligentná mestská mobilita a infraštruktúra pre udržateľnú mestskú dopravu. Diskutovať sa bude aj o nedostatku vodičov a o ženách v doprave ako o najnovšej výzve. 

Ako rečníci vystúpia ministri dopravy stredoeurópskych krajín alebo zástupcovia ministerstiev, Generálny tajomník Medzinárodnej únie cestnej dopravy IRU, poslanci Európskeho parlamentu, vrcholoví predstavitelia inovatívnych spoločností z oblasti dopravy a tiež odborníci na dopravu a inteligentnú dopravnú infraštruktúru.

Organizátori vystavali program tak, aby bol čo najpútavejší pre odbornú ale aj širokú verejnosť. Pozostávať bude z jednotlivých príspevkov rečníkov, ale aj z dvoch diskusných okrúhlych stolov. Prezident ZAD Peter Sádovský povedie predpoludňajšiu diskusiu so zástupcami významných medzinárodných autobusových dopravcov a popoludňajší okrúhly stôl odmoderuje generálny tajomník ČESMAD Slovakia.

https://konferencie.hnonline.sk/event/doprava-2019